• Firma Tel : +90 232 207 21 51
  • Gsm : +90 541 734 21 80

Makfry foods, ürettiğimiz gıda ürünlerinden oluşmaktadır.

Fried chicken ürünlerinin üretilmesinde ihtiyacınız olan marinasyon sosları, paneleme unları, dilediğiniz ölçüde acı fried chicken yapmak için gerekli olan hot buttermilk,  burger köftelerinizi olağanüstü lezzetli bir hale getirmek için gerekli olan burger karışımı ve tüm fast food ürünlerinin yanında servis ederek harikalar yaratabileceğiniz enfes ve iddialı dip soslarımız Makfry Foods adı altında üretilmektedir.

Fried chicken ürünlerimiz; marinasyon sosu, marineli ve marinesiz paneleme unları, sebze patates paneleme unlarından oluşmaktadır.

Dileyen müşterilerimiz orjinal lezzeti yakalamak adına marinasyon sosu ve marineli tavuğa uygun paneleme unu kullanabilirken,  zamandan tasarruf etmek isteyen müşterilerimiz marinesiz tavuğa uygun paneleme unu tercih edebilmektedir.

Makfry olarak fried chicken yapmak isteyen müşterilerimize öncelikli tavsiyemiz marineli fried chicken yapmalarıdır. Çünkü, marine sosumuzun özel yapısı sayesinde sosun lezzeti tavuğun içine işler ve muhteşem bir lezzete bürünmesini sağlar. ancak marine edilen tavuğun yaklaşık 6 - 10 saat kadar beklemesi gerekir. 

Marinesiz fried chicken yapmak için ise özel baharatlardan oluşan paneleme unumuzu kullanabilir, tavukları bekletmenize gerek kalmadan direkt olarak paneleyerek pişirebilirsiniz. Zamandan oldukça tasarruf ettiğiniz bu yöntemde lezzetten bir kademe feragat etmiş olursunuz. 

Fried chicken ürünleri genel olarak basınçlı fritözlerde pişirilir. Bununla birlikte kemiksiz ve küçük parçalar açık fritözlerde de (patates fritözü) pişirilebilir. Bu ürünler için firmamız AÇIK FRİTÖZ PANELEME HARCI (DIAMOND PANELEME HARCI) üretmektedir.

Diamond Açık Fritöz unu ile sektörde bilinen pane harçlarından en belirgin farkı lezzeti ve yağ çekmemesidir. Ayrıca görünümü de müşterilerinizin ilgisini çekecek özelliktedir.

Makfry Group müşterilerine İzmir'de (kendi yerimizde) ücretsiz eğitim vermektedir. Müşterilerimiz isterlerse ücretli olarak işyerlerinde de şirketimizin yönlendireceği bir görevli tarafından kendi işyerlerinde eğitim alabilirler. 

Ayrıca Makfry Group web sayfamızın Müşteri Giriş bölümünden bütün ürünlerle ilgili eğitim dokümanları hazırlanmıştır. Dileyen müşterilerimiz buradan da yararlanabilirler.

 

Makfry Foods ürünlerimizden olan Hot Acı Marinasyon kullanarak ya da çeşni çeşitlerimizden, Acı Paneleme Çeşni kullanarak fried chicken ürünlerinizi dilediğiniz oranda acı yapabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken etiketteki kullanım talimatını uygulamak...

Makfry Foods hazır waffle karışımı ile waffle üretimi yapmak için etiket üzerindeki tarife uyarak ya da web sitemizde müşteri girişi yaparak görsel eğitim dosyalarını takip edebilirsiniz.

Makfry burger karışımı sayesinde hamburgerleriniz adeta konuşacak. Muhteşem formülü ile gurme serisinde hamburger hazırlayabilecek, burgerin adresi olarak tanınabileceksiniz. Üstelik hazırlanması da oldukça kolay...

Makfry yıllardan beri ürettiği dip soslarında artık nirvanaya ulaştı. 

Yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla tamamen taze öğütülmüş baharatların da yardımıyla kaliteyi sofranıza serdi.

Makfry;

Acı sos

Tatlı acı sos

BBQ sos

Mexican Sos

Sarımsaklı Mayonez Sos

Ballı Hardal Sos

Samuray Sos ve

Burger sos

üretimleri ile başta fried chicken ürünlerinizi olmak üzere tüm fast food ürünlerinizi, yemeklerinizi şahlandırıyor.

Batter, öğütülmüş taneli ya da ıslatılmış tahıllarla yapılan bir ya da daha fazla unun sıvı karışımıdır. Batter, çeşitli gıdaların hazırlık aşamasında kullanılır. Batter kelimesi, anlamı dövmek olan Fransızca “battre” kelimesinden gelmektedir. Pek çok batter hazırlanırken karıştırma işlemi sırasında yoğun bir çırpma ve vurma işlemi uygulanır.

Batter karışımı hazırlanırken su, süt ve yumurta kullanılır. Panelenecek ürünler ilk önce batter karışımına bulanır. Böylece panelenen ürün ile pane harcı bütünleşir.

(*kaynak: Wikipedia)

Paneleme, kısaca pişirilecek ürünlerin un karışımıyla kaplanması demektir. Dünya mutfaklarında  panelenmiş kızartma ürünleri için bilinen 3 çeşit yöntem vardır.;

  1. Marineli Paneleme :  Marine edilerek yapılan panelemede bu yöntem ile ürünler önce marine edilir ve belli bir süre bekletilerek tat ve baharatların ürünün içine işlemesi sağlanır.
  2. Battermilk ile paneleme : Bu yöntemde ürünler önce buttermilke bulanır daha sonra paneleme unu ile kaplanır.
  3. Kuru Paneleme : Bu yöntemde su ile ıslatılmış ürünler paneleme unuyla kaplanır. Bu yöntem lezzet bakımından zengin olmadığı için tercih edilmez.

Biz MAKFRY olarak daha lezzetli ürünler sunmak için 1. ve 2. Ürünleri önermekte ve kullanmaktayız.

Marinasyon, yiyeceklerin lezzetini artırmak için yiyeceklere eklenen genellikle sıvı olan karışımlara bulamaktır.

Bu sebeple genellikle sıvı olan marinasyon karışımları genellikle sıvı, asitli (tuz, sirke, limon vs.), acı ve baharatlı karışımlardır. Marinasyon yapıldıktan sonra bu asitli karışım yiyeceklerin dış yüzeylerini parçalar ve yiyeceklerin içerisine işler. Bu oluşum marinasyonun özelliğine göre süre olarak değişiklik gösterir. Bazı marinasyonlarda ürünü 3 - 6 ve hatta bazılarında minimum 12 saat , + 5 derece buzdolabında dinlendirmek gerekebilir.

Yağ kullanımı aşağıda belirtilen şartlara göre değişkenlik
göstermekle beraber, haftada 1 kez yağ değiştirilmelidir.

- Pişirilen Ürün miktarı
- Temiz Paneleme :
   Parçalar panelendikten sonra üzerlerindeki fazla unlar
   silkelenmelidir.
- Yağın operasyon süresinde süzülmesi
   (4-5 pişirimde bir yağın süzülmesi tavsiye edilir)

1 kg. marinasyon ile 12 kg. tavuk marine edilir.
1 kg paneleme unu ile 8-10 kg. tavuk panelenir.

1 kg Kanat = ~ 25 adet kanat

Tavuk ürünü kg olarak alınıp tane olarak satıldığı için
1000 - 1300 gr aralığındaki tavuklar tercih edilmelidir.