Fried Chicken Paneleme Ürünleri

Fried Chicken Paneleme Ürünleri

Fried Chicken Paneleme Ürünleri ve Çeşitleri: Lezzetli Tavukların Sırrı

Fried Chicken, dünyanın dört bir yanında sevilen, çıtır çıtır ve lezzetli tavuk parçalarıdır. Tavuğun enfes lezzetini ortaya çıkaran en önemli aşamalardan biri de paneleme işlemidir. Paneleme, tavuk parçalarını dışarıdan çıtır ve içten yumuşak yapmak için kullanılan özel bir yöntemdir. Bu yazıda, paneleme nedir, tavuk paneleme nasıl yapılır ve panelenmiş tavuk için kullanılan çeşitli malzemeler hakkında detaylı bilgilere değineceğiz.

Paneleme Nedir?

Paneleme, tavuk parçalarını özel bir un karışımına bulayarak dışını çıtır, içini ise yumuşak hale getirme işlemidir. Paneleme aşaması, tavukların kızartma sırasında dışarıda çıtır, içeride ise sulu ve lezzetli olmasını sağlar. Bu işlem, tavuğun üzerinde ince bir tabaka oluşturarak kızartma sırasında tavuk parçalarının suyunu tutmasını ve daha lezzetli olmasını sağlar.

Tavuk Paneleme Nasıl Yapılır?

Tavuk paneleme işlemi, özel bir paneleme unu veya karışımı kullanılarak gerçekleştirilir. Paneleme unu, tavuk parçalarını kızartma işlemi sırasında çıtır hale getiren ve lezzetlendiren baharatlar ve un karışımından oluşur. Paneleme unu, her türlü tavuk parçasına uygulanabilir ve damak zevkine göre çeşitli baharatlar eklenerek farklı tatlar elde edilebilir.

Mükemmel Fried Chicken (Çıtır Tavuk) üretiminde ve lezzetinde etkili olan iki faktörden birisi doğru ekipman, diğeri ise doğru paneleme ürünü kullanmakdır.

Paneleme ürünleri ve yöntemleri hem tüketicinin hemde işletmecinin isteğine göre farklılıklar göstermektedir. Makfry uzun yıllar boyunca yaptığı AR-GE'lerle tüm pazarda var olan paneleme ürünlerini incelemiş, işletmelerin ve tüketicilerin isteklerine göre farklı ürünler geliştirerek pazarda yerini almıştır. 

Fried Chicken Paneleme Yöntemleri

Fried Chicken (Çıtır Tavuk) paneleme yöntemleri anlamak için ürünün pişirilmesinde kullanılan ara malzemeleri tanımak gerekmektedir.

Marinasyon sosu ve baharatı : Marinasyon sosu veya baharat, ürün panelemeden önce ürüne eklenerek karıştırılır. Böylelikle lezzetin etin içerisine işlemesi sağlanır. Marinasyon malzemesi sıvı ise marinasyon sosu, kuru karışım ise kuru karışım olarak eklenir.