Hakkımızda

Hakkımızda

Makfry

Endüstriyel mutfak sektöründeki deneyimimiz, "Keşke olsa" dediğimiz ürünleri neden biz üretmiyoruz mantığı ile biçimlendi. 1980'lerde restoran işletmeciliği ile başladığımız yolculuğumuz, 1996 yılında İngiltere'de 17 restoran ile devam etti. Türkiye'deki fried chicken ürünlerindeki sektörel eksikliklerden hareketle, 2011 yılında Makfry firmasını kurduk ve herkesin ihtiyaç duyduğu makineleri üretmeye başladık.

Makfry Group olarak, Fried Chicken ürünlerinin üretimi için gerekli olan ekipmanlar üzerine yoğun Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirerek Türkiye'de bir ilke imza attık ve basınçlı fritözlerin patentli üretimini kendi bünyemizde yapmaya başladık. Fried Chicken'ın en önemli ikinci hammaddesi olan paneleme ürünlerinin Ar-Ge'sini de tamamlayarak sektördeki boşluğu %100 yerli üretimle doldurduk.

Bugün, Fried Chicken yapmak için gerekli tüm ekipman ve gıda ürünlerinin %100'ünü kendi bünyemizde üretiyoruz ve Makfry Group marka ve ürünlerini günden güne yaygınlaştırıyoruz. Sürekli devam eden Ar-Ge çalışmalarımızla sektördeki diğer eksikleri göz önünde bulundurarak yeni ürünler üreterek sunmaya devam ediyoruz.

Makfry Group ailesi olarak, dünya genelinde 70'ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz. Kalite ve lezzet değerlerimizle ürettiğimiz ürünleri, sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.

Günümüzde dışarıya bağlı kalmadan elektronik yazılımları, yeni makina tasarımları ve imalatlarını %100 kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Ar-Ge çalışmalarımızla sektördeki diğer eksikleri göz önünde bulundurarak yeni ürünler üretmeye ve sunmaya devam ediyoruz.

Makfry Group olarak, sektördeki lider konumumuzu koruyarak kaliteden ödün vermeden müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en iyi hizmeti sunma vizyonumuzla ilerlemeye devam ediyoruz.